• Odwiedziło nas: 442055

STREFA CISZY

Od poniedziałku, czyli 27 listopada 2018 roku, w naszej szkole działa SZKOLNA STREFA CISZY, która funkcjonuje podczas długiej przerwy, czyli od 12.4o do 13.oo.

Sala znajduje się na III piętrze, koło świetlicy szkolnej, gdzie wszyscy chętni z klas IV - III gimnazjum mogą spędzić 20 minut w ciszy i spokoju. Przebywający tu uczniowie mogą dpoczywać, poczytać czasopisma lub książki, zjeść drugie  śniadanie, pograć w gry planszowe, powtarzać lekcje, czy też poleżeć i odpocząć na poduszkach.  Warunkiem przebywania w tej strefie jest respektowanie ustalonych zasad, miedzy innymi nie wolno rozmawiać oraz należy zachować bezwzględny spokój i ciszę. Nad przestrzeganiem regulaminu czuwa zawsze dyżurujący nauczyciel. Uczniowie muszą podporządkować się obowiązującemu regulaminowi, który wywieszony został przy wejściu do sali. Strefa funkcjonuje dopiero od tygodnia, a cieszy się popularnością wśród uczniów.