15.11.2018 - wizyta s. Runity Borja - Radnej Generalnej ds. duszpasterstwa młodzieżowego

W dniu 15 listopada 2018 roku gościła w naszej szkole s. Runita Borja, Radna Generalna ds. Duszpasterstwa Młodzieżowego Sióstr Salezjanek z Rzymu. Przyjechała do naszej szkoły w ramach swojego pobytu w Inspektorii Warszawskiej w dniach 13-19.11.2018. Siostra chciała poznać salezjańskie placówki, takie jak: szkoły, przedszkola, świetlice, Oratoria, domy dziecka. Piotrków został wybrany ze względu na różnorodną działalność wychowawczą, prowadzoną tutaj przez Siostry Salezjanki i przez świeckich współpracowników.

S. Runita pochodzi z Filipin, ale od 20 lat mieszka w Domu Generalnym w Rzymie. Animuje i koordynuje duszpasterstwo młodzieżowe prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Salezjanek na całym świecie. Przed przybyciem do Polski odwiedziła między innymi Południowy Sudan i Wenezuelę.