• Odwiedziło nas: 442053

Międzynarodowy Projekt - Europejska Wymiana Świąteczna

Międzynarodowy ProjektChristmas Tree Decoration

Europejska Wymiana Świąteczna 2017

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko po raz szósty uczestniczy w międzynarodowym projekcie "Europejska Wymiana Świąteczna. W tym roku uczniowie nod kierunkiem p. Magdaleny Sadowskiej, nauczyciela świetlicy, przygotowały aniołki z patyczków do lodów.

Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie wiedzy o krajach Unii Europejskiej poprzez twórcze i zabawowe działania. Wymiana ozdób oraz informacji ma również za zadanie zachęcenie szkół do wzajemnej współpracy i nawiązania kontaktów.

W tym roku nasza szkoła "wymienia się" ze szkołami z Austrii, Chorwacji, Francji, Grecji, Hiszpanii, Finlandii, Portugalii, Niemiec, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Włoch. Uczniowie przygotowali ozdoby choinkowe i krótkie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia charakterystyczne dla ich kraju rodzinnego.

Oczywiście, ważne jest, aby część informacji została zredagowana w języku angielskim.

Wszystkie nadesłane materiały są prezentowane całej społeczności szkolnej i parafialnej w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy.