"Katyńskie Dęby Pamęci"

Program KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA ma na celu uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, a przede wszystkim przywrócić Ich zbiorowej pamięci naszego narodu. Posadzony Dąb Pamięci upamiętnia jedną konkretną osobę, która została zamordowana w Katyniu, Twerze lub Charkowie. Nasza szkoła również uczestniczy w tym programie. Przy Kościele Najświętszego Serca Jezusowego, w któym znajduje się placówka, zostały zasadzone dwa dęby. Te dęby upamiętniają dwóch przedwojennych policjantów z posterunku w Wadlewie z powiatu piotrkowskiego: aspiranta Franciszka Kaszubę i aspiranta Zygmunta Żandarowskiego. 15 października 2011 roku po wieczornej Mszy św. rodziny zamordowanych oficerów posadziły Dwa Dęby Pamięci. W uroczystości uczesniczyli również uczniowie, rodzice, nauczyciele wraz z inicjatorką - siostrą Dyrektor Jadwigą Pruską oraz przedstawiciele Policji i władze miasta. W naszym mieście przy klasztorze oo. Bernardynów znajduje się pomnik poświęcony zamordowanym na Wschodzie, a przy nim tabliczki z nazwiskami pomordowanych w latach 1939 -1956. Obecnie przy kościele oo. Bernardynów można obejrzeć wystawę poświęconą zbrodni katyńskiej.