Dopalaczom - mówimy STOP! 2015

W ramach działań profilaktycznych w naszej szkole przeprowadzone zostały przez p. Paulinę Gronowską – pedagoga szkolnego i p. Sylwię Bednarek – nauczyciela w-f warsztaty dla uczniów klas I i II gimnazjum. Zajęcia dotyczyły programu „Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie”. Podczas tego spotkania uczniowie uzyskali teoretyczną wiedzę nt „nowych narkotyków” jakimi niewątpliwie są dopalacze. Pracując w grupach, mogli zastanowić się nad tym, czy warto sięgać po używki oraz znaleźć skuteczne, a przede wszystkim pożyteczne środki zastępcze, które mogą być alternatywą dla dopalaczy. Warsztaty były dla uczniów również okazją do poznania swoich mocnych stron przed zgubnym wpływem środków psychoaktywnych.