"Baśnie, naturalnie!"

Do I edycji ogólnopolskiego konkursu plastyczno- literackiego ,, Baśnie naturalnie! ’’ zgłoszono 500 prac z całego kraju.

W wirtualnej galerii organizatorzy zaprezentowali te prace, które zostały zakwalifikowane przez Jury do ścisłego finału. Wśród nich wyróżniona praca Patrycji Wojciechowskiej, uczennicy klasy III naszego gimnazjum, wykonana na zajęciach artystycznych. Honorowy patronat nad inicjatywą objął Prezydent Miasta Łodzi, Marszałek Województwa Łódzkiego, Kuratorium Oświaty i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego w Łodzi.

Inicjatywa "Baśnie, naturalnie!" skierowana była do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Głównym założeniem było zaproszenie młodych ludzi do świata baśni, pobudzenie młodzieńczej kreatywności oraz zachęcenie do czytania.

Aby wziąć udział w konkursie należało wykonać pracę plastyczną, będącą interpretacją wybranej baśni, wykorzystując w tym celu materiały naturalne, takie jak: kamyki, muszelki, patyczki itp. Następnie sfotografowaną kompozycję należło przesłać wraz z kartą zgłoszenia do organizatorów.

Zgodnie z regulaminem naszą szkołę reprezentowały trzy prace: Patrycji Wojciechowskiej, Natalii Waćkowskiej i Sary Kawałek (klasa III gimnazjum)

nagrodzone prace na stronie:

www.basnie-naturalnie.blogspot.com