Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Bosko

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 440726
  • Do końca roku: 17 dni
  • Do wakacji: 189 dni

projekt edukacyjny "Moja bezpieczna droga do szkoły"

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt. ,,Moja bezpieczna droga do szkoły’’ zorganizowanym przez nauczycieli świetlicy szkolnej. W ramach zajęć uczniowie poznali wiedzę z zakresu bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, który przeprowadził prelekcję o zasadach bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym.

Podczas zajęć uczniowie oglądali filmy pokazujące niebezpieczne sytuacje na drodze oraz rozmawiali o tym jak ich unikać. Zdobywali ważne informacje poprzez odgrywanie scenek, zabawy ruchowe, a także naukę piosenek związanych z tematyką projektu. Ponadto uczestniczyli w spacerze w okolicy szkoły, podczas którego mogli skonfrontować zdobytą wiedzę z rzeczywistymi zagrożeniami.

Uczniowie aktywnie i chętnie brali udział w projekcie, który zakończył się wykonaniem gry przestrzennej przedstawiającej zagadnienia dotyczące bezpiecznego przebycia drogi z domu do szkoły.

A oto efekt ich pracy…