Szkolny Konkurs "Wizerunki Matki Bożej w piotrkowskich kościołach"

W dniu 31.01.2017 odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z Dniem Patrona Szkoły i obchodami 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Z tej okazji nauczycielki: Ewa Łyczko i Agnieszka Małachowska przygotowały dla uczniów klas IV-VI konkurs historyczno-religijny „Wizerunki Matki Bożej w piotrkowskich kościołach” i czuwały nad przebiegiem całej imprezy.

Konkurs poprzedzony został pogadanką i prezentacją multimedialną o historii Piotrkowa i Walentym Koleczce przeprowadzoną przez zaproszonego gościa – pracownika Muzeum mieszczącego się w Zamku - p. Pawła Kendrę. Pan Kendra pełnił także funkcję przewodniczącego jury konkursu.

Wśród zaproszonych gości był także proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego ks. Stanisław Nowacki. Rolę honorowego gospodarza i jurora pełniła siostra dyrektor Jadwiga Pruska. Drugim jurorem była nauczycielka gimnazjum p. Katarzyna Harlejczyk.

W czasie obrad jury, po zakonczeniu konkursu, zaprezentował się nasz szkolny chórek pod opieką nauczyciela muzyki p. Zdzisława Bakalarza. Do wspólnego śpiewania piosenek poświęconych Janowi Bosko zostali zaproszeni wszyscy uczniowie. Po występie chórku dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. „Spacerkiem po Piotrkowie” przygotowaną przez nauczycielkę historii p. Ewę Łyczko.

Na zakończenie zostały wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców oraz uczestników konkursu, a każda klasa otrzymała okolicznościowe broszurki o bohaterze pogadanki – Walentym Koleczce przygotowane
przez nauczycielkę języka polskiego p. Agnieszkę Małachowską.

Zwycięzcami konkursu zostali: Helena Małachowska i Filip Szaler z klasy V, II miejsce zajął Konrad Majcher , także z klasy V, a III miejsce – Maria Kuźnicka z klasy IV.