Spotkanie autorskie z p. Izabelą Schyndel - podsumowanie konkursu "800 lat Piotrkowa - czytamy legendy piotrkowskie"

26 kwietnia 2017 roku o godz. 9.oo rozpoczęło się spotkanie autorskie z p. Izabelą Schyndel, pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Tryb. i równocześnie autorką legend piotrkowskich.Uroczystość ta odbył się w ramach obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.

Na początek Pani Schyndel wygłosiła krótką prelekcję na temat pracy pisarskiej, po której uczniowie zadawali niezliczoną ilośc pytań.

Następnie nasz gość wręczył nagrody i wyróżnienia w ramach konkursu plastycznegi i literackiego "Czytamy piotrkowskie legendy".

Na zakończenie spotkania uczniowie z naszej szkolnej świetlicy zaprezentowali scenkę teatralną na podstawie legendy "O powstaniu jeziora Bugaj".

Nad przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwały nauczycielki: p. A. Małachowska, p. I. Sobańska, p. M. Sadowska i p. A. Brzezińska.

Nagrodzeni w Szkolnym Konkursie Literackim "Czytamy legendy piotrkowskie":

- z klasy IV: Karol Spadło

- z klasy V: Helena Małachowska, Zofia Pierek

- z klasy VI: Alicja Mijas, Wiktoria Żuber.

Wyróżnieni w Szkolnym Konkursie Literackim "Czytamy legendy piotrkowskie":

- z klasy V Julia Kobiela

- z klasy VI Agata Bartczak

Nagrodzeni w Szkolnym Konkursie Plastycznym "Czytamy legendy piotrkowskie":

- z klasy I: Lena Pełka, Maria Jonczyk, Szymon Wardęga, Tobiasz Perczak, Kacper Roszkowski, Marcel Staszak, Aleksandra Piątkowska, Dominik Sztąberek

- z klasy IIIa: Katarzyna Matuszczyk, Maja Rejmicz, Aleksander Małachowski, Antoni Jędryka, Anastazja Włóka, Filip Malczuk

- z klasy IIIb Zofia Harlejczyk

- z klasy V: Helena Małachowska, Zofia Piskorz, Łucja Jędrych

- z klasy VI: Natalia Kacprzyk, Julia Krasoń, Barbara Staszór, Alicja MIjas, Agata Bartczak, Igor Sporysiak