Dzień bez przemocy 2017

W środę tj. 14.06.2017r. odbył się w naszej szkole SZKOLNY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało ,,Łączy nas przyjaźń i koleżeństwo’’.

Podczas słówka Samorząd Uczniowski przedstawił informacje o Światowym Dniu Bez Przemocy, następnie rozmawiano o tym Kim jest prawdziwy przyjaciel?

W ramach obchodów uczniowie gimnazjum na pierwszej godzinie lekcyjnej przeprowadzili dla klas I-III warsztaty pt. ,,Przyjaciel to skarb’’. Dla potrzeb zajęć uczniowie zostali podzieleni na grupy 8-10 osobowe. Do każdej grupy przypisanych zostało 4-5 prowadzących zajęcia gimnazjalistów, którzy mieli okazję wczuć się w nauczyciela. Uczniowie klas I-III zmagali się z różnymi zadaniami przygotowanymi na tę okoliczność, między innymi wysłuchali bajki o ,,Złamanym ołówku’’, na podstawie której określali cechy dobrego przyjaciela oraz wybierali z rozsypanki te najważniejsze, które powinien posiadać prawdziwy przyjaciel. Zajęciom towarzyszyła miła i koleżeńska atmosfera. Uczniowie klas I-III mieli możliwość nawiązania nowych znajomości i zaprzyjaźnienia się ze starszymi kolegami z gimnazjum. Po zakończeniu gimnazjaliści udali się do swoich klas, gdzie podzielili się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami, jakie odczuli podczas samodzielnego prowadzenia zajęć. Ponadto otrzymali słodkie upominki oraz obejrzeli film nawiązujący do hasła dnia. Po południu wysłuchali prelekcji pt. ,,Przyjaźń’’, którą przygotowała pedagog szkoły.

Tymczasem uczniowie klas szkoły podstawowej I-VI wzięli udział w konkursie pt. ,,Klasowy łańcuch przyjaźni’’. Zadaniem uczniów było wyrazić w dowolnej formie artystycznej (praca plastyczna, taniec, drama, język itp.) klasową przyjaźń i koleżeństwo.

O godzinie 11.00 wszyscy zgromadzili się w auli gimnazjalnej, gdzie odbyły się prezentacje. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i przygotowały przepiękne wyrazy swojej przyjaźni i koleżeństwa. Każda klasa otrzymała dyplomy okolicznościowe oraz słodkości.

Obchody SZKOLNEGO DNIZ BEZ PRZEMOCY w szkole podstawowej zakończyły się pokazem tanecznym uczennic naszej szkoły oraz wspólną zabawą przy muzyce.