Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 07.11.2017

We wtorek 7 listopada 2017r. uczniowie zawitali do szkoły przebrani za bajkowe postacie - w tym dniu obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

Tegoroczne hasło święta brzmiało: ,,W świecie bajek naszych rodziców’’.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami oraz ciekawostkami na temat bajek, które oglądali ich rodzice w czasach młodości.

W tym dniu na uczniów czekały ciekawe quizy i zadania do wykonania. Podczas przerw zostały zorganizowane krótkie seanse filmowe, podczas których była okazja zapoznać się bliżej z bohaterami takich bajek jak: ,,Jacek i Agatka’’, ,,Reksio’’, ,,Bolek i Lolek’’, ,,Krecik’’ i wiele innych.

Wychowawcy klas I-III zabrali wszystkie dzieci w magiczną podróż z ,,ZACZAROWANYM OŁÓWKIEM’’. Najmłodsi obejrzeli jedną z przygód bohatera, a następnie wspólnie zaprojektowali klasową przygodę z zaczarowanym ołówkiem. Dzieci z pomocą pań wychowawczyń wykonały swój zaczarowany ołówek, z którym pozowały wspólnie do zdjęć.

Samorząd Uczniowski przeprowadził we wszystkich klasach anonimową ankietę, z której wynika, że znaczna większość uczniów lubi czytać i oglądać bajki. Aż 90% ankietowanych odpowiedziało, że ogląda i czyta bajki z rodzicami. Ulubioną bajką z czasów rodziców okazał się ,,Bolek i Lolek’’.

Spośród wszystkich przebranych uczniów wyłoniono 10 laureatów, którzy otrzymali wyróżnienia za najciekawszy strój:

"Krecik" Szymon Wardęga z klasy II

"Sąsiedzi" Antoni Harlejczyk z klasy IIIb