Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Bosko

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 442231
  • Do końca roku: 15 dni
  • Do wakacji: 187 dni

05.04-15.12.2018 - SPORT DLA WSZYSTKICH - dofinansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki

 

SL SALOS RP im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wys. 10.000,-zł na przeprowadzenie zajęć w ramach programu SPORT DLA WSZYSTKICH dla różnych grup wiekowych w okresie od  5 kwietnia  2018 roku do 15 grudnia 2018 roku.

Dzięki otrzymanej dotacji zorganizowaliśmy zajęcia dla dorosłych z:  aerobiku, odbywających się co środę oraz zajęcia z nordic walking do dwa tygodnie, ktore prowadziła p. Sylwia Bednarek.

Otrzymane dofinansowanie pozwoliło także na zorganizowanie dwóch pikników:

9 czerwca 2018 roku nasze stowarzyszenie razem z Katolicką Szkołą Podstawową im. św. Jana Bosko przygotowało piknik lokalny "Bo Rodzina jest najważniejsza" . Nie zabrakło konkurencji sportowych dla dzieci, do których zachęcaliśmy także rodziców. Zostały przeprowadzone mecze piłki siatkowej i piłki nożnej, a także gry zręcznościowe. Wszyscy mieli możliwość zjeść kiełbaskę z grilla, wypić kawę lub herbatę, a "sportowcy" mieli zapewnioną wodę. Dzieki uprzejmości Ośrodka Sportu i Rekreacji z Piotrkowa Trybunalskiego dzieci korzystały z dmuchanego zamku, a na zakończenie wszyscy mieli możliwość kąpieli w pianie, którą wyprodukowała piotrkowska Straż Pożarna. 

7 października 2018 roku nasz SALOS razem z parafią Najświętszego Serca Jezusowego, Katolicką Szkołą Podstawową im. św. Jana Bosko oraz z grupami działającymi przy parafii zorganizował PIKNIK LOKALNY dla społeczności szkolnej i parafialnej. Pogoda dopisała, apetyty także, a humory były mile widziane. Wszyscy przybywający na Piknik otrzymywali kotylion niepodległościowy, bo przecież za miesiąc będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania Niepodległości. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki mogliśmy zaproponować naszym gościom gorącą zalewajkę z kromką chleba, degustację ciast z niepodległościową dekoracją (przygotowane przez rodziców, panie działające przy parafii, Przedszkole Sióstr Salezjanek) oraz kawę i herbatę. W ramach współpracy z Firmą Jacek Prokopczyk "JUNIOR" z Przysuchy wielkim zainteresowaniem cieszyła się "Krowa", którą próbowały z powodzeniem doić dzieci. Dzięki uprzejmości Ośrodka Sportu i Rekreacji nasi milusińscy mieli wiele radości skacząć i wspinając się na dmuchany zamek. Mogli też spróbować swoich sił w grach zręcznościowych. Ponadto było stanowisko pierwszej pomocy, na którym można było nauczyć się udzielać pierwszą pomoc. Młodzież zachęcała do "belgijki", tańca,  który łączy pokolenia. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie Pikniku, gościom za przybycie i zapraszamy na następny piknik w nowym roku. 

W ramach tego programu mogliśmy zorganizować dwa międzyszkolne turnieje piłki nożnej dla chłopców z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości pzez Polskę. Nad przygotowaniem i sprawnym przebiegiem tych wydarzeń czuwał p. Andrzej Dybowski.  Pierwszy turniej odbył się 20 kwietnia 2018 roku, drugi - 19 października 2018 roku. Rozgrywki odbyły się w w Hali "Relax" Al. 3 Maja w Piotrkowie Tryb. Po zakończonych finałach uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy i drobne upominki dla najlepszych drużyn i piłkarzy, które zostały przygotowane przez Urząd Miasta.   

Dzięki zaangażowaniu prowadzących i nauczycieli jako wolontariuszy mogliśmy sprawnie przeprowadzić w/w działania.