projekt POPRZEZ NIEPODLEGŁĄ

Jesteśmy jedną z kilkunastu szkół w Polsce, która bierze udział w projekcie ,,Poprzez Niepodległą’’ realizowanym za pośrednictwem platformy e-Twinning.

W ramach projektu uczniowie wykonali własne logo projektu, a także wzięli udział w głosowaniu na najciekawsze logo odzwierciedlające ideę projektu.

Wspólnie z innymi szkołami został opracowany poradnik „Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci”.

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali z pomocą nauczyciela wirtualny przewodnik po swojej miejscowości.

Wykonaliśmy papierowe kartki z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Chętni uczniowie wykonywali kartki w świetlicy szkolnej w czasie wolnym od zajęć. Powstała piękna galeria kartek.

Kilka kartek wysłaliśmy do szkół partnerskich z projektu. Nasze kartki trafiły do Szkoły Podstawowej im. Z. Krasinskiego w Opiniogórze Górnej oraz do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego, a my otrzymaliśmy kartki z tych szkół.

Każda szkoła biorąca udział w projekcie miała za zadanie przedstawić fotorelacje ze szkolnych obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Czekają na nas jeszcze inne działania.
Wspólne z innymi szkołami opracowujemy kalendarium związane z drogą Polski do odzyskania niepodległości, opracowanie wirtualnego przewodnika „Poprzez Niepodległą” oraz opracowanie quizu historycznego.

Kartka dla Niepodległej

,,Kartka dla Polski” to projekt zrealizowany za pośrednictwem platformy edukacyjnej e-Twinning, w którym wzięli udział uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej. Zadaniem dzieci było przygotować kartkę z życzeniami dla Polski. Oto efekty naszej pracy.