Szkolny Konkurs Historyczny "Co naszym przodkom w duszy grało i ku wolności ich pobudzało?"

Do Szkolnego Konkursu Historycznego pt.: „Co naszym przodkom w duszy grało i ku wolności ich pobudzało?” przystąpiło 12 ochotników z klas IV – VIII oraz III klasy gimnazjum. Od dnia 17 września 2018 r. wszyscy uczniowie poznawali w czasie „Słówka” słowa, autorów i kontekst historyczny wybranych dwunastu pieśni patriotycznych i niepodległościowych, które towarzyszyły kilku pokoleniom Polaków. Ci uczniowie i uczennice, którzy zgłosili się do udziału w konkursie otrzymali informacje historyczne o tych pieśniach.

W dniu 10 października 2018 r. odbył się test sprawdzający stopień znajomość informacji przekazanych w czasie „Słówek”, przeprowadzony przez nauczycielkę historii - p. Ewę Łyczko.

Wyniki konkursu ogłosiła Siostra Dorota Oświecińska, dyrektor szkoły, na zakończenie Wieczornicy patriotycznej w dniu 8 listopada 2018 roku.

Pierwsze miejsce zajęła Maria Kuźnicka z klasy VI, drugie - Zofia Pierek z klasy VII, a trzecie - Jan Hoffman z klasy III gimnazjum.

Ponadto w konkursie swoich sił próbowali:

- z klasy III gimnazjum: Klaudia Bednarek i Martyna Kawałek

- z klasy VII: Helena Małchowska, Konrad Majcher i Filip Szaler

- z klasy V: Anstazja Wlóka i Aleksander Małachowski

- z klasy IV: Hanna Jędrzejczyk i Urszula Winciorek

Dziękujemy udział w konkursie i gratulujemy nagrodzonym.