Album "Ku Niepodległej"

W projekcie szkolnym polegającym na utworzeniu albumu pt.: „Ku Niepodległej”, zawierającego życiorysy piętnastu wybitnych Polaków - twórców niepodległości Polski w 100 – lecie obchodów, udział wzięło 13 uczniów. Ich zadaniem było wykonanie dwóch kartek do albumu z tych Polaków, którzy brali czynny udział w powstawaniu niepodległej Polski.

Na kartkach formatu A4 należało umieścić zdjęcie i krótkie biogramy, zwracając uwagę na czyny, którymi zasłużyli się dla kraju, a swoją osobowością i swoim postępowaniem stanowią wzór cnót moralnych i patriotycznych. Prace wykonywano w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018.

Aby nie doszło do powielania tych samych postaci ustalono nazwiska do opracownia dla poszczególnych klas:

klasa III – Edward Rydz „Śmigły”

klasa IV A – Antoni Petrykiewicz (13 lat), Józef Piłsudski

klasa IV B – Jerzy Bitschann (14 lat), Roman Dmowski

klasa V – ksiądz Ignacy Skorupka, Ignacy Jan Paderewski

klasa VI - kapitan Bolesław Zajączkowski, Władysław Grabski

klasa VII –rotmistrz Zbigniew Wąsowicz-Dunin, gen. Józef Haller

klasa II gimnazjum  – porucznik Stefan Pogonowski (pochowany w Łodzi), Wojciech Korfanty

klasa III gimnazjum – gen. Józef Dowbór-Muśnicki, porucznik Alfons Zgrzebniok.

Nagrody za przygotowane prace wręczyła s. Dorota Oświecińska, dyrektor szkoły podczas Wieczornicy patriotycznej w dniu 8 listopada 2018 roku. A oto wyróżnieni uczniowie:

- Marcel Michalak

- Julia Skorupa