Udział w seminarium "Polskie drogi do Niepodległości"

W dniu 29.10.2018 roku w piotkrowskim Centrum Idei ku Demokracji odbyło się seminarium pt. "Polskie drogi do Niepodległości",  zorganizowane przez konsultantkę WODN w Piotrkowie Trybunalskim, panią Barbarę Śpiewak. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Łódzkiego Oddziału IPN - pan Artur Ossowski. W tym wydarzeniu wzięły udział cztery uczennice z klasy V pod opieką p. Ewy Łyczko - nauczycielki historii w naszej szkole. Spotkanie rozpoczęło się od występu szkolnego chóru ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy, który wykonał szereg pieśni patriotycznych. Przybyli obejrzeli wystawę dotyczącą wydarzeń z okresu I wojny światowej udostępnioną przez piotrkowskie archiwum. Pan Artur Ossowski przypomniał historyczne okoliczności  towarzyszące wydarzeniom z listopada 1918 roku, Następnie zgromadzona młodzież miała możliwość zapoznania się z przygotowanymi przez pracowników IPN grami historycznymi, które zostały podarowane szkołom uczestniczącymw tym wydarzeniu.