01.02.2018-07.12.2018 ZAJĘCIA SPORTOWE Z ELEMENTAMI GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ dofinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki

SL SALOS RP im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wys. 5.500,-zł na przeprowadzenie zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej dla dzieci i młodzieży w okresie od 1 lutego 2018 roku do 7 grudnia 2018 roku. Większość zajęć jest organizowana bezpośrednio po zajęciach lekcyjnych. Prowadzone zajęcia mają za zadanie oprócz poprawy kondycji i sprawności fizycznej  - nawiązać przyjacielskie relacje z rówieśnikami oraz zdobyć wiedzę na temat zdrowego żywienia jak również poprawy postawy fizycznej. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, tak, aby każde dziecko mogło wziąć aktywny udział w spotkaniach.

Zajęcia prowadzone przez p. Joannę Rokselę i p. Katarzynę Ciesielską mają na celu korektę wad postawy, a zwłaszcza zwiększenie siły mięśni brzucha i grzbietu, sprawności stóp oraz pojemności płuc, czyli prawidłowego oddechu i wydechu.  W formie zabawy można przeprowadzić tak ćwiczenia, aby stanowiły ciekawą alternatywą aktywności fizycznej dla młodych uczestników.